Specifications
| Maker | Ibrahim |
| Bowl Wood | Walnut |
| Neck Wood | Walnut |
| Type | Turkish Oud |
| Pegs | Ebony |
| Length | 83cm |
| Bridge to nut | 58.5cm |
| Bowl width | 35.5cm |
| Bowl length | 50cm |
| Depth | 18cm |
(4)
$499.00 Original price was: $499.00.$449.00Current price is: $449.00.
Only 1 left in stock
| Maker | Ibrahim |
| Bowl Wood | Walnut |
| Neck Wood | Walnut |
| Type | Turkish Oud |
| Pegs | Ebony |
| Length | 83cm |
| Bridge to nut | 58.5cm |
| Bowl width | 35.5cm |
| Bowl length | 50cm |
| Depth | 18cm |
Only 1 left in stock