Specifications
| Maker | Ahmet |
| Bowl Wood | Walnut |
| Neck Wood | Walnut |
| Type | Turkish Oud |
| Pegs | Ebony |
| Length | 83cm |
| Bridge to nut | 58.5cm |
| Bowl width | 35.5cm |
| Bowl length | 50cm |
| Depth | 18cm |
$469.00
Out of stock
| Maker | Ahmet |
| Bowl Wood | Walnut |
| Neck Wood | Walnut |
| Type | Turkish Oud |
| Pegs | Ebony |
| Length | 83cm |
| Bridge to nut | 58.5cm |
| Bowl width | 35.5cm |
| Bowl length | 50cm |
| Depth | 18cm |
Out of stock