Specifications
| Bowl Wood | Beech |
| Neck Wood | Beech |
| Fretboard | Ebony |
| Type | Electric / Silent Oud with EQ |
| Pegs | Mechanical |
| Length | 89cm |
| Bridge to nut | 58.5cm |
| Bowl width | 36.5cm |
| Bowl length | 48.5cm |
| Depth | 2.5cm |
| Pickup | Undersaddle built in |
Free Shipping Worldwide on All Orders
Free Shipping Worldwide on All Orders
(2)
ر.س2,808.75 Original price was: ر.س2,808.75.ر.س2,246.25Current price is: ر.س2,246.25.
In stock
| Bowl Wood | Beech |
| Neck Wood | Beech |
| Fretboard | Ebony |
| Type | Electric / Silent Oud with EQ |
| Pegs | Mechanical |
| Length | 89cm |
| Bridge to nut | 58.5cm |
| Bowl width | 36.5cm |
| Bowl length | 48.5cm |
| Depth | 2.5cm |
| Pickup | Undersaddle built in |
In stock