Specifications
| Bowl Wood | Bubinga |
| Neck Wood | Bubinga |
| Fretboard | Ebony |
| Type | Turkish Oud |
| Pegs | Ebony |
| Length | 78cm |
| Bridge to nut | 58.5cm |
| Bowl width | 36.5cm |
| Bowl length | 48.5cm |
| Depth | 18cm |
Block "kamil-gul-oud-maker" not found
$599.99
Out of stock
| Bowl Wood | Bubinga |
| Neck Wood | Bubinga |
| Fretboard | Ebony |
| Type | Turkish Oud |
| Pegs | Ebony |
| Length | 78cm |
| Bridge to nut | 58.5cm |
| Bowl width | 36.5cm |
| Bowl length | 48.5cm |
| Depth | 18cm |
Block "kamil-gul-oud-maker" not found
Out of stock